TJ GASTO GALANTA

Klub vznikol v roku 1993. Reorganizáciou začal prechádzať od roku 2008,keď sa klub začal vážne zaoberať mládežníckou základňou. Postupne sme sa prepracovali medzi top kluby Slovenska, čo sa týka liahne mládežníckych talentov. Od roku 2010 máme dokonca reprezentantov SR mládeže. Klub od roku 2011 účinkuje aj v najvyššej súťaži mužov. Naďalej mienime pokračovať v tomto trende a posunúť stolný tenis bližšie k občanom mesta Galanta.

                                  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                           SPARTACUS GALANTA

                          

      Už v minulosti bol v Galante stolný tenis na vysokej úrovni. Na konci 20.storočia tu pôsobil klub s názvom Spartakus Alkatec Galanta, ktorý bol účastníkom česko-slovenskej najvyššej súťaže. Športová hala bola pravidelne zaplnená a diváci s nadšením sledovali veľké hviezdy svetového stolného tenisu. V Superlige si dokonca s galantskými hráčmi zmeral sily aj majster sveta z roku 2003, Werner Schlager. Už v tej dobe fungoval klub Gasto Galanta, ktorý sa po rozpade Spartakusu stal stolnotenisovým oddielom č. 1 v Galante. Ten na úrovni najvyššej ligy síce nehral, ale aj hráči Gasto Galanta niekoľko krát bojovali o postup do extraligy. Po dlhých rokoch sa v Galante príchodom trénera Jozefa Wiltschku rozbehla aj práca s mládežou. Organizovali sa turnaje Slovenského pohára mládeže a dokonca aj Majstrovstvá Slovenska. Po príchode nového sponzora v roku 2011 sa začala hrať najvyššia stolnotenisová súťaž na Slovensku, extraliga a názov klubu sa trocha zmenil.


 

Vyhľadávanie