Neuveriteľné M SR najml.žiactva v Galante

16.05.2010 14:05

Dňa 15.5.2010 a dňa 16.5.2010 sa v mestskej športovej hale v Galante odohral vrchol stolnotenisovej sezóny najmladšieho žiactva. Boli to majstrovstvá Slovenska, na ktoré sa tešil zrejme každý hráč. Náš oddiel reprezentovali traja hráči a to boli: Dávid Wiltschka, Ivana Tomičová a Viktória Gorfolová. Naši hráči dosiahli najväčšie úspechy nie len v histórii "GASTA", ale aj v histórii celého galantského okresu.

Dávid Wiltschka sa blisol dvoma striebornými medailami z jednotlivcov a štvorhry (s Danielom Oráčom). Finálové stretnutie jednotlivcov bolo veľmi tesné, ale súper nášho hráča mal po celý zápas na vrch. Dávid na neho nevedel nájsť recept. Vo štovrhre to bolo veľké prekvapenie. Wiltschka s Oráčom sa dostali až do finále, keď v semifinále zdolali zrejme najväčších favoritov na zlato Bučka a Mikuša (obaja ŠKST Topvar Topoľčany) presvedčivo 3 - 0.

Ivana Tomičová sa bronzovou medailou blisla vo štvorhre, ktorú hrala s Táňou Kukuľkovou z Trnavy. Ich prehra v smeifinále bola dosť tesná. Nakoniec z nej víťazne vyšli hráčky klubu STO Valaliky Valentína Vancáková a Ema Labošová. Tomičovej nevyšiel los, pretože v štvrťfinále dostala najvyššie nasadenú hráčku z Valalík, Vancákovú. Ivana mala šancu, pretože sety boli naozaj dosť tesné. Tomičová narodená v roku 2000 má ešte rok v kategórii najml.žiactva rok pred sebou.

Viktória Gorfolová narodená v roku 2001 má ešte všetko pred sebou. Veľký úspech pre ňu boli samotné majstrovstvá Slovenska, nakoľko bola iba na dvoch slovenských bodovacích turnajoch. Nabudúci rok bude už na tom aj herne oveľa lepšie. Aj keď nepostúpila zo skupiny, podala dobrý výkon. Vo štvorhre sa jej s Lučanskou nepodarilo postúpiť z 1. kola, aj keď to bolo v niektorých častiach hry vyrovnané. Držíme jej palce do budúcnosti.

Cesta D.Wiltschku do finále:

 

 

Späť

Vyhľadávanie